Cały „Talent” czyta dzieciom!

 

 

W ramach akcji „8. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”, trenerzy Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok odwiedzili Szkołę Podstawową nr 21 w Białymstoku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do jeszcze częstszego sięgania po książki oraz próba udowodnienia wyższości słowa czytanego i pisanego nad treściami wyszukiwanymi w internecie. 

Blisko setka dzieci z klas 1-3 z uwagą wysłuchała fragmentów książek Janiny Porazińskiej, które w barwny sposób przeczytali nasi trenerzy. Szkoleniowcy starali się przekonać najmłodszych, iż czas poświęcony książkom może być wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu. Czytanie rozwija bowiem wyobraźnię i ubogaca nasze słownictwo, czego nie możemy powiedzieć o tabletach czy smartfonach. 

Uczniowie zorganizowali również quiz dotyczący książek, które trenerzy czytali w dzieciństwie. Prawdziwym hitem było natomiast „Koło Fortuny”, w którym wzięli udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Całość zwieńczyło wspólne oglądanie filmu promującego AP  Talent, sesja fotograficzna, „piąteczki” i uśmiechy.

Zarząd i trenerzy Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok serdecznie dziękuję dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku za doskonałą organizację spotkania i ciepłe przyjęcie. Pozdrowienia kierujemy także do wszystkich dzieci uczestniczących w akcji „8. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”.

Do zobaczenia!