CLJ U-15: Dwa zwycięstwa AP TALENT BIAŁYSTOK!!!

W ramach 12 i 13 kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 zawodnicy Akademii Piłkarskiej TALENT BIAŁYSTOK odnieśli 2 bezcenne zwycięstwa, które zapewniły zespołowi zajęcie 6 lokaty w tabeli, co skutkuje tym, że zespół naszej Akademii będzie występował w rozgrywkach centralnych również w następnym sezonie!

W 12 kolejce (18 maja) pokonaliśmy na własnym boisku ekipę PGE GKS Bełchatów 3:1, a wszystkie gole zdobył Janek Żuberek jeszcze w pierwszej połowie. Mimo kilku świetnych sytuacji bramkowych nie udało się podwyższyć prowadzenia, na dodatek to przeciwnicy w końcówce meczu zdołali strzelić gola honorowego. Tydzień później (25 maja), również przed własną publicznością mierzyliśmy się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Deltą Warszawa. Pierwsza połowa, mizerna w naszym wykonaniu, zakończyła się remisem 1:1, ale po poważnej rozmowie w przerwie, w drugiej części zdecydowanie podkręciliśmy tempo, czego efektem były dość szybko strzelone 3 bramki. Mimo naszego wysokiego prowadzenia goście z Warszawy nie składali broni i strzelili na 2:4. Nasz zespół zareagował właściwie i podwyższył prowadzenie by w samej końcówce stracić jeszcze gola z rzutu karnego. Wynik końcowy 5:3 dający, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, pewne utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów na następny sezon!

Strzelcy goli w meczu z Deltą:
Tarasiuk, Żuberek x3, Jaśkiewicz.

Zawodnicy reprezentujący AP TALENT BIAŁYSTOK w meczach z GKS Bełchatów i Deltą:
Kuczyński, Dylnicki – Szorc, Karłowicz, Onacik, Hołowacz, Filimoniuk, Bujwid, Zahorowski, Kajewski, Wolny, Stefanowicz, Pawnuk, Jaśkiewicz, Tarasiuk, Żuberek.

W ostatniej kolejce rozegramy mecz derbowy z Jagiellonią. Dokładnie data spotkania zostanie ustalona w poniedziałek.