I liga Wojewódzka Młodzika D2 – 07.04.2018 r.

Udanie rozpoczęli rozgrywki młodzika zawodnicy AP Talent Białystok, którzy w meczu inauguracyjnym pokonali 3:1 swoich rówieśników z Augustowa.
Początek meczu to gra głownie w środku pola i wzajemne badanie swoich możliwości oraz nieliczne sytuacje bramkowe. W 10. minucie, po indywidualnej akcji, jako pierwszy na listę strzelców mógł się wpisać Michał Tymiński, jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił. Kilka chwil
później bardzo aktywny Tymiński, w sytuacji sam na sam, trafił w bramkarza gospodarzy. Pierwsza bramka padła w 20 minucie, zaraz po swoim wejściu na boisko, prawą stroną urwał się Jakub Gołdowski a spóźniony obrońca  faulował w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Kamil Żur. Od momentu zdobycia bramki dużo łatwiej grało się naszym zawodnikom. W 24. minucie ładną akcję przeprowadzili Rutkowski i Zdanowicz , a ten ostatni podwyższył na 2:0. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na 3:0, po prostopadłym podaniu Piotrka Zdanowicza, strzelił Marcel Kintop. W drugiej połowie, mimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych, nie udało nam się zdobyć kolejnych bramek, a to że nie wykorzystane sytuacje się mszczą, udowodnili gospodarze strzelając w 36 min. honorowego gola.
Myślę że był to dobry mecz w naszym wykonaniu, zważywszy na fakt, iż był to nasz dopiero drugi mecz na naturalnej murawie w tym roku. Trenując na co dzień na sztucznych boiskach taka zmiana powoduje, że trudniej panować nad piłką. Mimo to bardzo cieszy wielkie zaangażowanie szczególnie tych zawodników, którzy w przedsezonowych sparingach nie wyglądali zbyt dobrze. Nie mogę być jednak zadowolony ze skuteczności swoich podopiecznych; w kilku sytuacjach powinniśmy zachować się zdecydowanie lepiej i mądrzej – podsumował po meczu trener naszego zespołu.

Sparta Augustów – AP Talent Białystok 1:3 (0:3)

20 min.   0:1 Żur (rzut karny)
24 min.   0:2 Zdanowicz (asysta – Rutkowski)
28 min    0:3 Kintop (asysta – Zdanowicz)