B1 JUNIOR MŁODSZY

01.10.2017r.  A.P. TALENT Białystok – PIAST Białystok 5:0 (0:0)

Bramki i asysty:

48’ K. Trofimczuk (asysta –  A. Duchnowski), 49’ K. Trofimczuk (asysta –  E. Waszkiewicz), 54’ K. Trofimczuk (asysta –  M. Antonowicz), 62’ Hołowacz (asysta –  B. Żuberek), 66’ M. Kindeusz (asysta – B. Żuberek).

W niedzielne popołudnie został rozegrany mecz pomiędzy zawodnikami Akademii Piłkarskiej Talent Białystok a Piastem Białystok w I Lidze Wojewódzkiej w kategorii juniora młodszego. Nasi młodzi piłkarze pokonali na własnym boisku drużynę Piasta 5:0 (0:0).

Od pierwszego gwizdka sędziego nasi młodzi piłkarze ruszyli mocno do ataku, chcąc tym samym pokazać, kto w tym meczu będzie dominował na boisku. Już w 2.i 7 min. na listę strzelców powinien wpisać się Trofimczuk, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Kolejne sytuacje Hołowacza oraz Antonowicza dały jasny sygnał, że w tym spotkaniu strzelenie bramki to tylko kwestia czasu. Jednak wraz z upływem czasu bramki nie padały a w grze było widać coraz większą nerwowość w poczynaniach naszych zawodników. Do przerwy wynik brzmiał 0:0 i była to swego rodzaju niespodzianka.

W przerwie nasza drużyna dostała kilka informacji nt. gry w drugiej części spotkania, sposobu gry przeciwnika oraz możliwości rozegrania piłki w akcjach ofensywnych i to dało natychmiastowy skutek. Bramki K. Trofimczuka były efektem znakomitych rozwiązań taktycznych zespołu i tylko potwierdziły dominację w tym spotkaniu. Pierwszy celny strzał – i jedyny – oddał zespół przeciwnika w 62 minucie. A to tylko zmobilizowało naszych piłkarzy do strzelenia kolejnych goli. W sumie powinno zakończyć się to spotkanie wynikiem dwucyfrowym, ale pomimo indolencji strzelackiej, w ocenie trenerów i obserwatorów, było to dobre widowisko, w którym prym wiedli nasi piłkarze.

Teraz czeka nas pauza i przygotowanie do najbliższego meczu, w którym przeciwnikiem będzie MOSP Białystok. Zapraszamy.