I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORA MŁODSZEGO czternasta kolejka

12.11.2017r.   Wigry Suwałki  – A.P. TALENT Białystok     0:2

 

Bramki i asysty:

18’ A. Duchnowski (asysta – K. Trofimczuk), 70’ J. Korotkiewicz (asysta – F. Frankowski)

 

Żółte kartki:

67’ Gabriel Kosicki

 

W 14. kolejce spotkań w I Lidze Wojewódzkiej o mistrzostwo juniorów młodszych, Akademia Piłkarska Talent Białystok pokonała na wyjeździe Wigry Suwałki 2:0. Dzięki tej wygranej białostoczanie zajęli pierwsze miejsce w tabeli w pokonanym polu zostawiając AP Jagiellonię Białystok oraz MOSP Białystok.

Zwycięstwo w Suwałkach nie przyszło jednak łatwo, gospodarze rozegrali świetne zawody, które nijak nie przekładają się na ich miejsce w tabeli. Mecz ten po raz kolejny pokazał uniwersalną piłkarską prawdę mówiącą, iż kiedy na boisko wychodzą dwa zespoły, przestaje mieć znaczenie liczba zgromadzonych punktów, pozycja w tabeli czy cele postawione przed drużynami przed rozpoczęciem sezonu. Liczy się bowiem tylko ten jeden mecz, a pragnienie zwycięstwa jest na tym samym poziomie u jednych, jak i drugich.

– Prawie zrealizowaliśmy już cele postawione przed startem rozgrywek, ponieważ trzeba było zająć pierwsze miejsce w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych by móc przystąpić do baraży o Centralną Ligę Juniora Młodszego U–17 i w momencie pokonania rywala w dwumeczu będą one zrealizowane w 100 procentach. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to zadanie proste ale nie niemożliwe. Wiemy że nasi podopieczni podejdą do tych meczów bardzo skoncentrowani i z takim zapałem by to osiągnąć. Fakt, iż zwycięstwo w rozgrywkach zapewniliśmy sobie dopiero w ostatnim meczu świadczy o tym, jak wyrównana i silna była to liga. Czekamy teraz na kolejne etapy kwalifikacji do Centralnej Ligi Juniorów. Pragniemy również z całego serca podziękować naszym wiernym Kibicom za obecność praktycznie na każym meczu i pozytywne wspieranie piłkarzy naszej akademii. Równocześnie mamy nadzieję że nie zabraknie im zapału do samego końca. – komentują trenerzy AP Talent.

Białostoczanie w dwunastu rozegranych meczach odnieśli dziewięć zwycięstw i zanotowali trzy remisy, strzelili pięćdziesiąt jeden bramek, tracąc tylko trzy, co czyni ich najlepiej broniącą drużyną w lidze.

 

W tym meczu A.P. TALENT Białystok reprezentowali:

Antonowicz Mateusz, Brzostek Szymon, Davtyan Robert, Duchnowski Adrian, Frankowski Fabian, Frankowski Michał, Hołowacz Szymon, Kindeusz Mateusz, Korotkiewicz Jakub, Kosicki Gabriel, Lemański Jakub, Mocarski Michał, Rząca Dominik, Tomaszewski Igor, Trofimczuk Kamil, Waszkiewicz Eryk, Żelazowski Mateusz, Żuberek Bartłomiej,