I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORA MŁODSZEGO jedenasta kolejka

08.11.2017r.   Mosir Grajewo   –  A.P. TALENT Białystok      0:5

 

Bramki i asysty:

19’ K. Trofimczuk (asysta – F. Frankowski), 23’ M. Kindeusz (asysta – F. Frankowski), 54’ K. Trofimczuk (asysta – M. Kindeusz), 60’ M. TKindeusz (asysta – K. Trofimczuk), 75’ F. Frankowski (asysta – G. Kosicki)

 

Żółte kartki:

62’ Frankowski Michał

67’ Mateusz Antonowicz

 

W zaległym meczu 11 kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych, Akademia Piłkarska Talent pokonała na wyjeździe MOSiR Grajewo 5:0. Wygrana ta pozwoliła białostoczanom zasiąść w  fotelu lidera rozgrywek z punktem przewagi nad Jagiellonią Białystok.

Goście przystępowali do tego spotkania pod dużą presją, gdyż tylko zwycięstwo dawało graczom Talentu szansę na zakończenie rundy jesiennej rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli. Białostoczanie od samego początku zabrali się ostro do pracy, posiadając olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, co przekładało się na stwarzane sytuacje podbramkowe i strzelane gole. Trenerzy przyjezdnych po raz kolejny eksperymentowali na płaszczyźnie taktycznej szukając optymalnego ustawienia na boisku dla wielu zawodników. W środowym spotkaniu szansę na występ otrzymali bowiem również piłkarze z młodszych roczników, dla których była to nagroda za sumienną pracę na treningach i dobrą postawę m.in. w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Ostatnie tygodnie pokazują, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. I nie chodzi nam tylko o wyniki, ale przede wszystkim o mentalne podejście naszych zawodników do meczów, treningów i spraw pozasportowych – relacjonują szkoleniowcy naszej Akademii.

Młodych piłkarzy „Talentu” czeka teraz intensywny okres. W ostatniej kolejce I Ligi Wojewódzkiej  zmierzą się z Wigrami Suwałki i będzie to spotkanie decydujące o pierwszym miejscu w tabeli. Następnie czeka wyjazd do Włoch, gdzie rywalizować wybranym zawodnikom  naszej Akademii przyjdzie z najlepszymi młodzieżowymi zespołami Serie A.

 

W tym meczu A.P. TALENT Białystok reprezentowali:

Antonowicz Mateusz, Cylwik Cyprian, Davtyan Robert, Dąbrowski Jakub, Duchnowski Adrian, Frankowski Fabian, Frankowski Michał, Hołowacz Szymon, Kindeusz Mateusz, Lemański Jakub, Markiewicz Kamil, Mocarski Michał, Rząca Dominik, Tomaszewski Igor, Trofimczuk Kamil, Waszkiewicz Eryk, Żuberek Bartłomiej, Żuberek Jan