I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORA MŁODSZEGO SIÓDMA KOLEJKA

22.09.2018r.  Mosir Grajewo – A.P. TALENT Białystok   1:2

Bramki i asysty:

43’ M. Kindeusz (asysta S. Szymański), 58’ S. Szymański

 

Żółte kartki:

40’ Krystian Bogacewicz, 49’Daniel Oniskiewicz, 55’Szymon Szymański, 60’ Gabriel Bubel,

79’ Kamil Trofimczuk

 

Niezwykle ważne, wyjazdowe zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok. Podopieczni trenera Piotra Matysa pokonali w Grajewie miejscowy MOSiR 2:1.

Goście udali się na mecz do Grajewa w dość eksperymentalnym składzie. Kontuzje i urazy w ostatnim czasie dość mocno przetrzebiły szeregi białostoczan, na szczęście wielu z nich powraca już do treningów po okresie rekonwalescencji.

Samo spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie, pierwsze czterdzieści minut to bowiem chaos, nuda i nieporadność z obu stron. Dopiero motywująca rozmowa w przerwie podziałała na gości pobudzająco, odmieniony zespół AP Talent dominował nad rywalami w każdym aspekcie i odniósł zasłużone zwycięstwo.

– Mecz pełen kontrowersji i niezrozumiałych decyzji sędziów. Już sam fakt, że mistrzowskie spotkanie I Ligi Wojewódzkiej prowadziło zaledwie dwóch (!!) arbitrów jest dziwne i niepoważne. Co do samego meczu to jestem zadowolony przede wszystkim z drugiej połowy, zobaczyłem bowiem wówczas taką chęć walki i zwycięstwa w oczach swoich chłopców, jaką widzieć chciałbym zawsze i wszędzie – relacjonuje trener Piotr Matys.

Sztab szkoleniowy białostoczan podkreśla wielką rolę w ostatniej wygranej Krystiana Bogacewicza, zawodnika z pola, który wobec kontuzji bramkarzy bez wahania zajął miejsce między słupkami spisał się naprawdę doskonale. Gratulujemy i dziękujemy!

W kolejnym meczu zespół AP Talent zmierzy się u siebie z Wigrami Suwałki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29.09.2018, o godz. 13.15 na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku.

W tym meczu A.P. TALENT Białystok reprezentowali:

Bogacewicz Krystian, Bubel Gabriel, Hołowacz Szymon, Kindeusz Mateusz, Kuczyński Karol,  Lemański Jakub, Lindemann Klaus,  Mingielewicz Damian, Oniskiewicz Daniel, Sadowski Filip, Sakowicz Szymon, Szuchnicki Mateusz, Szymański Szymon, Tatarczuk Marcin, Trofimczuk Kamil, Żelazowski Mateusz,