Od najbliższej soboty drużyna Akademii Piłkarskiej Talent Białystok rozpoczyna zgrupowanie we Włoszech, podczas którego będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi włoskimi zespołami młodzieżowymi. Jest to pierwszy, zakrojony na tak szeroką skalę wyjazd chłopców z naszej Akademii. Drużyna Piotra Matysa, Dzidosława Żuberka i Bartosza Jurkowskiego na Półwyspie Apenińskim przebywać będzie przez tydzień i każdy dzień został już przez trenerów szczegółowo opracowany i zaplanowany.
Nasza Akademia powstała, aby spełniać marzenia dzieci – te większe i te mniejsze. Od początku naszej działalności zapowiadaliśmy, że będziemy umożliwiać naszym młodym piłkarzom szansę rywalizacji i występów w najlepszych zespołach w Europie. Teraz to staje się faktem – opowiadają białostoccy szkoleniowcy.
Podczas zgrupowania we Włoszech gracze AP Talent zmierzą między innymi z juniorskim drużynami Sassuolo Calcio, Spal Ferrara czy AC Parma. Mecze te będą bacznie obserwowane nie tylko przez naszych trenerów. Swoją obecność zapowiedziało również liczne grono skautów i dyrektorów sportowych z całej Italii, dla których Polska stała się niezwykle ciekawym kierunkiem, na którym szkoli się w sposób ciekawy, intensywny i efektywny.
W zespole AP Talent znalazło się również miejsce dla dwóch zawodników Widoku Skierniewice i trzech graczy Rony 03 Ełk, a więc klubów zaprzyjaźnionych z naszą Akademią. Chłopców tych wybrał nasz przedstawiciel na m.in. ligę Włoską, który gościł  w październiku w Białymstoku i miał okazję obejrzeć  sparingi naszej akademii z tymi klubami.
Cieszymy się, że możemy dać szansę tak dużej grupie naszych podopiecznych. Naszym marzeniem i absolutnym priorytetem jest, aby wyszkoleni przez nas piłkarze trafili do pierwszych zespołów wielkich europejskich klubów, aby zaistnieli w poważnej piłce i już zawsze robili to, co kochają najbardziej. Słowa wdzięczności i wyrazy uznania należą się rodzicom i opiekunom zawodników, których pomoc jest niezbędna w kształtowaniu charakteru i umiejętności młodego sportowca.  – kończą trenerzy „Talentu”
Wyjazd do Włoch będzie również okazją do powiększenia swojej wiedzy na płaszczyźnie kulturalnej, historycznej i chrześcijańskiej. Bologna, jako miasto o wspaniałej tradycji naukowej, handlowej, kulturowej czy przemysłowej, stanowi bowiem świetną bazę wypadową do poznania i zgłębiania włoskiej przeszłości i teraźniejszości. W programie naszej podróży zaplanowaliśmy również odwiedzenie sanktuariów Maryjnych oraz licznych zabytków sakralnych.
Zawodnikom i trenerom życzymy wielu wspaniałych wrażeń i mnóstwa pozytywnych emocji w trakcie całego pobytu we Włoszech.