Bardzo dobry występ rocznika 2008 w litewskim turnieju STIHL CUP w Mariampolu

Dwie drużyny reprezentowały naszą Akademię w turnieju STIHL CUP na Litwie. W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów z Białorusi, Rosji, Litwy oraz Polski.

Turniej w pięknej hali „ARVI Futbolo Arena” ze sztuczną nawierzchnią nie należał do łatwych, gdyż styl naszych przyjaciół ze wschodu cechuje się głównie twardą grą. Mimo to AP Talent I z kompletem punktów zajął 1 miejsce w grupie a następnie w ćwierćfinale zwyciężył 2:0 z FK Rabona. Po wygranej z Żelaznymi Wilkami (2:1) spotkaliśmy się w finale z AP Jagiellonia. Chłopcy już w pierwszych minutach mieli szansę zdobyć bramkę, niestety zabrakło skuteczności. Zemściło się to chwilę później, gdy po indywidualnym błędzie piłkę z siatki musiał wyjąć Wiktor Żydaczek. W dalszej części meczu stworzyliśmy jeszcze wiele sytuacji, jednak zawsze brakowało tych kilku centymetrów… Mimo widocznej przewagi, mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Świetny występ zaliczyli nasi chłopcy z drugiej drużyny. W ćwierćfinale ulegli zaledwie 0:1 zwycięzcy turnieju – AP Jagiellonia. Następnie po 17 minutach gry z FK Audra widniał remis (1:1), a o zwycięstwie przesądziły rzuty karne, w których dzięki obronie jednego strzału przez Kacpra Mackiewicza i wykorzystaniu swoich rzutów przez Kubę Przesmyckiego, Tomka Znosko oraz Dawida Roszkowskiego ostatecznie zeszliśmy z boiska jako zwycięzcy i w kolejnym meczu walczyliśmy o 5 miejsce z Suduva. Tu chłopcy zapewnili „powtórkę z rozrywki” – ponownie remis 1:1 i ostatecznie zwycięstwo w rzutach karnych 3:2.

Kolejny turniej, z którego trenerzy mogą być zadowoleni. Mimo, że pozostaje niedosyt po finale z Akademią Jagiellonii, tak 2 i 5 miejsce naszych chłopców – na 16 drużyn – bardzo cieszy. Świadczy to o tym, że cała dwudziestka zaprezentowała bardzo dobry, wysoki poziom.

AP Talent I : Wiktor Żydaczek, Kamil Perkowski, Borys Kochman, Jacob Levy, Sebastian Godlewski, Allan Gajewski, Rafał Kałłaur, Igor Krywoszej, Maciej Rzońca, Michał Rosik.

AP Talent II : Kacper Mackiewicz, Dawid Roszkowski, Kacper Puchalski, Ignacy Stefanowski, Piotr Bajko, Michał Klimczuk, Tomasz Znosko, Kacper Oleksiuk, Arvid Korolczuk, Kuba Przesmycki.

Trenerzy: Tomasz Klimczuk, Paweł Buczek .