Tryumf rocznika 2008 w XIII Ogólnopolskim Turnieju Halowym Piłki Nożnej Hary Cup w Łodzi!

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł rocznik 2008 w turnieju halowym –  tym razem w silnie obsadzonym Hary Cup w Łodzi.

Pierwszy dzień rozgrywek nie prognozował dobrze na ostateczny wynik. Mimo zwycięstwa w spotkaniu inauguracyjnym z Energią Kozienice (1:0)  i w drugiej kolejce z TKM Kąty (3:1)  gra naszych podopiecznych nie wyglądała najlepiej. W kolejnych meczach po remisie z Gedanią Gdańsk (1:1) oraz porażce 0:3 z drużyną Poznaniak Poznań nasz awans do grupy mistrzowskiej stał pod znakiem zapytania, tym bardziej, że naszym następnym przeciwnikiem był faworyt turnieju – UKS SMS Łódź. I tu nastąpił przełom. Chłopcom po przysłowiowym „kuble zimnej wody” wróciła pewność siebie,wiara we własne umiejętności oraz maksymalne zaangażowanie zarówno wyjściowej szóstki jak i ławki rezerwowej: Talent Białystok 0:0 UKS SMS Łódź. Dzięki zwycięstwu 2:1 w ostatniej kolejce z Arkonią Szczecin awansowaliśmy z 4 miejsca do grupy mistrzowskiej.

Niedziela była pokazem pełni możliwości naszych adeptów. W pierwszym meczu zwycięstwo 1:0 z drugim pretendentem do tytułu – ZINĄ Warszawa, następnie 3:0 z drużyną STAL Brzeg, 4:0 z Akademią Piłkarską Stalowa Wola oraz na zakończenie – 2:0 z Canarinhos Skórzewo.

Kolejnym faktem, który cieszy jest wyróżnienie naszego bramkarza – Wiktora Żydaczka do szóstki turnieju.

To już trzeci wygrany turniej halowy w tym sezonie. Dziękujemy bardzo rodzicom za wsparcie oraz głośny doping. W przyszły weekend kolejne wyzwanie dla naszych zawodników – turniej w miejscowości Mariampol na Litwie.

Skład AP Talent Białystok: Wiktor Żydaczek, Kacper Mackiewicz, Rafał Kałłaur, Kamil Perkowski, Jacob Levy, Borys Kochman, Dawid Roszkowski, Kacper Puchalski, Adrian Moniuszko, Michał Klimczuk, Mateusz Filipczuk, Sebastian Łabowicz, Sebastian Godlewsk, Igor Krywoszej .

Trenerzy: Tomasz Klimczuk, Paweł Buczek.