WYCHOWANEK AP TALENT WE WŁOSKIEJ SERIE A S.P.A.L. FERRARA

Zarząd Akademii Piłkarskiej „Talent” z ogromną przyjemnością chciałby poinformować, iż nasz wychowanek Damian Maksymowicz rocznik 2002, od najbliższego sezonu będzie miał możliwość  trenowania i grania z pierwszą drużyną beniaminka włoskiej Serie A, S.P.A.L. 2013 Ferrara.

13 maja 2017 roku, po 49 latach, drużyna z Ferrary awansowała do Serie A po zaledwie roku gry na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Trenerem zespołu od 2014 roku jest Leonardo Semplici.

Zarząd AP „Talent” zadecydował, iż to właśnie kierunek włoski i klub S.P.A.L.2013 będzie najwłaściwszym miejscem do harmonijnego rozwoju naszego młodego bramkarza. Wyrazy uznania i podziękowania należą się rodzicom zawodnika, którzy w obliczu trudnej i wymagającej poświęcenia decyzji, wykazali nieprzeciętną odwagę i mądrość. Podziękowania należą się także trenerom „Talentu”, którzy w swoją pracę wkładają mnóstwo serca i energii, stawiając swoich młodych graczy zawsze w centrum piłkarskich zainteresowań.

Akademia Piłkarska Talent powstała między innymi po to, aby spełniać marzenia młodych zawodników o grze w najlepszych klubach świata, chcemy umożliwiać naszym podopiecznym rywalizację w topowych klubach w Europie oraz w Polsce. Program szkolenia został skonstruowany w taki sposób, aby zaszczepić w dzieciach chęć uprawiania sportu, wraz z wiekiem jednocześnie uświadamiając o olbrzymich korzyściach, jakie się z tym wiążą. Pomysły Akademii Piłkarskiej „Talent” spotykały się wielokrotnie w białostockim środowisku piłkarskim z niedowierzaniem i niezrozumieniem. Nasze sukcesy na płaszczyźnie podlaskiej, ogólnopolskiej a nawet już i europejskiej być może przekonają sceptyków, co do słuszności naszych koncepcji.  Każdy młody piłkarz, któremu uda się połączyć miłość do piłki nożnej wraz ze sposobem na życie, będzie wspaniałą wizytówką naszej Akademii i pokaże określony etos pracy, którą wkładamy w rozwój dzieci i młodzieży.

Damian Maksymowicz jest przykładem wielkiego talentu i ogromu pracy, którą włożył w dotychczasową piłkarską edukację. Dowiódł on jednocześnie, iż nie trzeba trenować w klubie z polskiej Ekstraklasy, aby trafić do jednej z najlepszych lig na świecie.

W najbliższych miesiącach kolejni zawodnicy Akademii Piłkarskiej „Talent” będą obserwowani przez wysłannika z Włoch, który oceni ich rozwój psychofizyczny i być może umożliwi niektórym z naszych podopiecznych rywalizację w najlepszych zespołach w Europie.

Damianowi zaś życzymy powodzenia w nowym klubie i mocno ściskamy za niego kciuki.