Zwycięstwo rocznika 2008 w Turnieju Niepodległości dla rocznika 2007 !

W mieniony weekend rocznik 2008 naszej Akademii wziął udział w Turnieju Niepodległości dla rocznika o rok starszego – 2007 w miejscowości Kadzidło (k. Ostrołęki). Udział zadeklarowało 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. AP Talent reprezentowały dwie drużyny – pierwsza przeszła jak burza przez fazę grupową wygrywając 4 spotkania (APN Ostrołęka 0:3 AP Talent I , Orzeł Sypniewo II 1:2 AP Talent I , Kurpik Kadzidło II 1:3 AP Talent I , AP Talent I 4:0 SP Chudek) i remisując 1:1 na inaugurację turnieju z Koroną Ostrołęka . Druga drużyna poradziła sobie nieco gorzej. Błędy indywidualne oraz brak skuteczności rzutowały na wyniki spotkań – trzy remisy oraz dwa przegrane spotkania – jak się później okazało – z finalistami Turnieju Niepodległości.
  AP Talent I po wyjściu z fazy grupowej zmierzył się w półfinale z Orłem Sypniewo I i okazale zwyciężył 3:1. W meczu o złoto po 10 minutach gry przeciwko Tęczy JBB Łyse na tablicy wyników widniał remis 1:1 a o naszym zwycięstwie przesądziły rzuty karne w których strzelali : Rafał Kałłaur, Allan Gajewski oraz Jacob Levy a decydujący strzał obronił Wiktor Żydaczek.
  Nasi młodzi adepci spisali się bardzo dobrze na tle starszych rywali, gdzie trzeba było wykazać się piłkarską inteligencją oraz grą zespołową gdyż fizycznie wyraźnie odstawaliśmy. Turniej Niepodległości był dobrym przetarciem przed turniejem Hary Cup w Łodzi, na który wybieramy się w najbliższy weekend.
AP Talent Białystok : Wiktor Żydaczek, Rafał Kałłaur, Maciej Rzońca, Borys Kochman, Jacob Levy, Michał Klimczuk, Allan Gajewski, Kamil Perkowski, Sebastian Łabowicz, Ignacy Stefanowski, Szymon Kościuczyk, Jakub Przesmycki , Mateusz Filipczuk, Dawid Roszkowski , Kacper Mackiewicz, Kacper Oleksiuk , Adrian Moniuszko, Piotr Bajko .
Trenerzy: Tomasz Klimczuk, Paweł Buczek