WYSTĘP JANA ŻUBERKA W REPREZENTACJI POLSKI!!!

   30 września w Pruszkowie odbył się wyjątkowy, z punktu widzenia chłopców z rocznika 2004, mecz. Pierwszy raz w historii, najlepsi zawodnicy w Polsce w wieku 13 lat zagrali oficjalne spotkanie między państwowe, a ich przeciwnikiem była reprezentacja Słowacji. Nie byłoby w tym niż nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w wyjściowym składzie Reprezentacji Polski zagrał zawodnik Akademii Piłkarskiej Talent Białystok oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 5Jan Żuberek!!!

    To olbrzymie wyróżnienie dla młodego zawodnika, dla jego rodziców, Akademii Piłkarskiej Talent Białystok, której od najmłodszych lat jest zawodnikiem oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku i klasy VII d, której uczniem jest Jasiek.

    Chłopcy, którzy zagrali w tym meczu zostali wyselekcjonowani spośród kilkudziesięciu zawodników biorących udział w letnich i zimowych zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów (projekt PZPN skupiający najlepszych zawodników danego rocznika na obozach selekcyjnych).

    Trzeba obiektywnie przyznać, że Jasiek rozegrał bardzo dobry mecz. Wybiegł na boisko w pierwszej „11”, co jest niebywałym honorem i wyróżnieniem. Był aktywny, widoczny, kilkukrotnie poważnie zagroził bramce Słowaków. Jeden z jego rajdów zakończył się strzałem, po którym piłka uderzyła w słupek. Eksperci komentujący to spotkanie stwierdzili, że „był największym zagrożeniem dla obrony Słowaków”.

    Miejmy nadzieję, że to pierwszy krok Jaśka w drodze do zastąpienia w przyszłości Roberta Lewandowskiego w dorosłej reprezentacji Polski. Do tego jeszcze daleka droga, ale wszystko jest w jego rękach, a przede wszystkim w głowie. Jeśli będzie wkładał ogrom pracy w swój rozwój każdego dnia to możliwe, że kiedyś zobaczymy go w pierwszej reprezentacji.

    Niech to wydarzenie będzie motorem napędowym dla wszystkich naszych wychowanków! Każdy z was może kiedyś doczekać się takiego wyróżnienia. Najważniejsze to ciężko pracować każdego dnia a marzenia mogą się spełnić!

Poniżej przedstawiam link do skrótu z meczu Polska – Słowacja U-14:

https://www.laczynaspilka.pl/lista-filmow,CAYQAA.html
Trener Mateusz Woroniecki