Czy zapisać dziecko do klasy sportowej ?

Przychodzi taki czas w życiu młodego sportowca, że rodzice muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą dalszej edukacji dziecka, pojawia się pytanie:

Czy zapisać dziecko do klasy sportowej ? Czy klasa sportowa to jest dobry wybór ?

Często rodzice, którzy nie chcą aby ich pociechy chodziły do klas sportowych mówią, że dzieci zajmują się sportem, zaniedbując naukę, jednak nic bardziej mylnego. Uczniowie mają jedynie więcej godzin wychowania fizycznego. Zgodnie z podstawą programową 4 godz. i 6 godz. w naszym przypadku zajęć z piłki nożnej. Zajęcia wynikające z podstawy programowej pomimo, że obejmują różne dyscypliny sportu ukierunkowane są na piłkę nożną.
Wybór klasy sportowej jest dobrą decyzją w szczególności dla dzieci, których trenowany sport jest pasją. Zwiększona liczba zajęć fizycznych ma wpływ na osiągnięcie zadowalającego poziomu sportowego. Dzieci uczęszczające do klasy sportowej mają jednostkę treningową codziennie w ramach zajęć w szkole, nie uczestniczą w zajęciach popołudniowych dzięki czemu mają więcej czasu na naukę oraz rozwijanie zainteresowań nie związanych ze sportem.

Drogi rodzicu, opiekunie jeżeli jeszcze zastanawiasz się czy twoje dziecko powinno być w klasie sportowej o to kilka argumentów, które powinny Ciebie przekonać: 

Dzieci potrzebują ruchu
Będą miały możliwość odbywania codziennie dwóch godzin lekcyjnych  zajęć ruchowych.

Sport kształtuje charakter
Dziecko  potrafi poradzić sobie z sytuacją porażki, ma poczucie własnej wartości.

Szansa na sukces
Uczniowie mają dobrze zagospodarowany czas wolny, co jest elementem wczesnego zapobiegania uzależnieniom i patologiom, poszerzenie zainteresowań uczniów i poznanie ciekawych  sposobów spędzania czasu wolnego.

Zdrowe nawyki
Wyposażenie w wiedzę z zakresu higieny, budowy i fizjologii człowieka.

Kontakty towarzyskie
Kształtowanie obowiązkowości i samodyscypliny za pomocą zajęć ruchowych związanych ze sportem wymagającym  współpracy, odpowiedzialności za innych, skutecznej komunikacji.