Jan Żuberek w Spal 2013! ⚽️ 🤩 🔝

 

 

Kolejnym zawodnikiem Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok, który przenosi się do Włoch jest Jan Żuberek. Piętnastolatek od najbliższego sezonu będzie reprezentował barwy klubu S.P.A.L. 2013, rywalizującego na co dzień we włoskiej Serie A. Żuberek podąża zatem drogą innego wychowanka AP Talent, Damiana Maksymowicza, który trafił do zespołu z Ferrary w 2017 roku.

W drużynie seniorów S.P.A.L będzie mógł zaś spotkać między innymi Thiago Cionka czy też Bartosza Salamona (obecnie wypożyczonego do Frosinone Calcio). Jan Żuberek jest zatem kolejnym zawodnikiem naszej Akademii, który trafia do jednego z najlepszych włoskich klubów specjalizujących się w szkoleniu młodzieży. Stało się tak chociaż lista zagranicznych i polskich drużyn pragnących mieć Żuberka w swoich szeregach była naprawdę długa.

Zaufanie młodego piłkarza i rodziców do AP Talent było ogromne i wyjazd Żuberka do S.P.A.L 2013 jest przede wszystkim owocem doskonałej współpracy na linii
rodzice-zawodnik-Akademia oraz nieprawdopodobnej wręcz skali talentu Jana. Zarząd Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok jest niezwykle dumny, iż po raz kolejny udało się nam zrealizować jeden z podstawowych celów przyświecających nam w procesie szkolenia młodych piłkarzy, a więc umożliwienie wyjazdu najlepszym zawodnikom do czołowych klubów w Polsce i na świecie, a przy tym mamy nadzieję że zostanie zauważony i ponownie zostanie powoływany przez selekcjonera do drużyny reprezentacji kraju. 

Rodzicom, zawodnikowi i wszystkim, którzy mieli udział w tym przedsięwzięciu serdecznie gratulujemy i bardzo mocno ściskamy kciuki! 👏 🤝 😊