Kamil Markiewicz w US Cremonese!

Kolejny zawodnik Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok trafia na Półwysep Apeniński, gdzie będzie reprezentował barwy US Cremonese.

Ten włoski klub z miasta Cremona aktualnie występuje w Serie B a w Italii należy do absolutnej czołówki jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Wychowankowie akademii tego zespołu regularnie zasilają szeregi Juventusu Turyn, AS Roma czy Interu Mediolan. Doskonałe zaplecze treningowe, najlepsi trenerzy i wspaniała struktura organizacyjna to znaki charakterystyczne klubu znad rzeki Pad. Nieprzypadkowo bowiem prezesem US Cremonese jest Paolo Rossi, mistrz świata
z 1982 roku i król strzelców tamtej imprezy. Kamil trafia więc w doskonałe miejsce jeśli chodzi
o rozwój psychofizyczny młodego sportowca.

Decyzję o wyjeździe do Cremony 16-latek podjął po długich rozmowach z rodzicami i zarządem Akademii Piłkarskiej Talent Białystok. Jest to krok niezwykle odważny, ale zarazem niezbędny aby stać się profesjonalnym piłkarzem. Liczba wyzwań, które w najbliższym czasie czekają na Markiewicza jest ogromna. Wierzymy, że ze wszystkimi Kamil poradzi sobie w sposób doskonały, gdyż od wielu lat był do takiego wyjazdu przygotowywany – w domu, szkole i w Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok.

Podziękowania i gratulacje kierujemy do rodziców zawodnika – wychowaliście Państwo wspaniałego, młodego człowieka, natchnęliście go odwagą, intelektem i talentem w wielu dziedzinach życia.

Samemu zaś Kamilowi życzymy zdrowia, sukcesów, wytrwałości i cierpliwości na nowej drodze piłkarskiej edukacji.