Zespół Akademii Piłkarskiej TALENT Białystok występujący jesienią w I lidze wojewódzkiej trampkarza na dystansie 14 rozegranych kolejek okazał się najlepszy w województwie podlaskim. Podopieczni trenera Mateusza Woronieckiego nie przegrali żadnego spotkania, odnosząc 10 zwycięstw i 4-krotnie remisując. To duży sukces naszej Akademii, a nagrodą za zwycięstwo w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim jest awans do baraży o Centralną Ligę Juniorów U-15. Trzeba podkreślić, iż zespół zaprezentował najrówniejszą formę spośród najlepszych ekip na Podlasiu, a 4 remisy zanotował jedynie z drużynami ze ścisłej czołówki.

W niedzielę 18.11.2018 o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Rywalem naszego zespołu będzie mistrz województwa warmińsko-mazurskiego – Stomil Olsztyn. Rewanż rozegrany zostanie w sobotę 24.11.2018 o 11.00 w Olsztynie. Zapraszamy do wspierania dopingiem naszych zawodników w tej ciężkiej batalii o awans do grona najlepszych zespołów w kraju.
W rundzie jesiennej nasz zespół reprezentowali:
Oliwier Bujwid, Marcin Chmielewski, Jan Dylnicki (2005), Paweł Filimoniuk, Błażej Grzybowski, Miłosz Hołowacz, Oliwier Jaśkiewicz (2005), Eryk Kajewski (kapitan zespołu), Kacper Karłowicz, Hubert Klepadło, Szymon Kułak, Mikołaj Markiewicz, Marcin Pawnuk, Tomasz Rosik (2005), Kacper Rzędzian (zawodnik odniósł groźną kontuzję w meczu 5 kolejki, jest po operacji więzadeł krzyżowych), Oskar Sanczenko, Michał Steckiewicz, Jakub Stefanowicz, Norbert Szorc, Patryk Tarasiuk, Jakub Wolny, Zbyszek Zahorowski, Jan Żuberek – najlepszy strzelec zespołu.
Trener Mateusz Woroniecki
Wyniki w rundzie jesiennej:
AP Talent – AP Sparta Augustów 3:3 i 4:2
AP Talent – Orzeł Siemiatycze 4:1 i 5:0
AP Talent – MOSP Białystok 1:1 i 0:0
AP Talent – MOSiR Bielsk Podlaski 1:1 i 5:0
AP Talent – MŁKS Łomża 5:1 i 4:1
AP Talent – AP Jagiellonia Białystok 7:0 i 3:2
AP Talent – AP Wigry Suwałki 4:1 i 8:0