Tomasz Rosik na testach w US Sassuolo Calcio!


Z przyjemnością informujemy, iż kolejny zawodnik Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności we włoskim klubie. Tomasz Rosik, podstawowy zawodnik drużyny rocznika 2005, w dniach 16-20.12.2019r. przebywał na testach w młodzieżowych zespołach US Sassuolo Calcio, którego seniorska drużyna na co dzień występuje w rozgrywkach Serie A. Nasz młody piłkarz pokazał się tam z bardzo dobrej strony, włoski sztab szkoleniowy był wręcz zachwycony jego dojrzałością i olbrzymim potencjałem umiejętności. 

W związku z tym 15-latek otrzymał zaproszenie na międzynarodowy turniej piłkarski, który odbędzie się wiosną we Włoszech !!!

Filozofie szkolenia Akademii Piłkarskiej „Talent” Białystok oraz Sassuolo Calcio, na płaszczyźnie rozwoju psychofizycznego młodego piłkarza, są ze sobą zgodne: postęp na boisku jest możliwy tylko wraz z harmonijnym rozwojem w obszarze mentalnym, społecznym a przede wszystkim szkolnym. Tomek dysponuje wszystkimi narzędziami aby w tych wszystkich dziedzinach być jeszcze lepszym. Wszystko zależy od jego pracy, poświęcenia i rzetelności. On sam – swoją postawą – musi udowodnić, że jest przygotowany na takie wyzwanie.

Tomkowi oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dużo cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Cieszymy się jednocześnie, iż kolejny zawodnik AP Talent otrzymał szansę, aby spełnić swoje marzenia i zostać profesjonalnym piłkarzem.