⚽️ Ubieraj dziecko o jedną warstwę mniej, niż siebie. Nie ubieraj dziecka w puchową kurtkę na trening, ponieważ podczas ciągłego biegania, skakania będzie się wyłącznie pocić i dużo szybciej męczyć.
⚽️ W chłodniejsze dni, mróz, wilgoć wydostająca się z ciała pozostaje na koszulce i wychładza organizm. Odzież sportowa pozwala na szybkie odprowadzanie potu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko choroby. Wszystkie warstwy powinny być „oddychające”.
⚽️ Pamiętaj, aby dziecko miało zasłonięte plecy, brzuch, uszy, szyję. Podczas treningów w chłodniejsze dni obowiązkowo zaopatrz dziecko w: rękawiczki: lekkie, polarowe, czapka: na jesień lekka, oddychająca, komin: lekki, przylegający, szalik będzie tylko przeszkodą w treningu.
⚽️ Lepiej ubrać dziecko w więcej cienkich, przylegających do ciała warstwy, niż jedną grubą. Zaletą tej zasady jest przede wszystkim możliwość regulowania liczby warstw. Niezbędna jest: bielizna termiczna – przylegająca, cienka i „oddychająca” odzież, będąca pierwszą warstwą ubioru, bluza „oddychająca”, również przylegająca do ciała, ortalion.